Loading color scheme

 

 ZAPISY:

KS. JERZY SMOLEŃ

730998101

I DZIEŃ – 23.07.2022 PRZELOT DO IZRAELA/ TEL AWIW

Spotkanie na lotnisku w Krakowie ok. 10:30. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU o 13:55. Przylot o 18:25. Przejazd do Betlehem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ –24.07.2022

BETLEHEM Po śniadaniu. Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, która została wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Czas na modlitwę. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na POLE PASTERZY. Znajduję się tu grota, gdzie wg tradycji, Anioł oznajmił pasterzom narodziny Jezusa Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

III DZIEŃ – 25.07.2022

BETANIA, JEROZOLIMA Śniadanie. Przejazd do BETANI – GRÓB ŁAZARZA. Następnie przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Następnie przejście VIA DOLOROSA – Drogą Krzyżową ulicami miasta aż do bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

IV DZIEŃ – 26.07.2022

AIN KAREM, JEROZOLIMA Po śniadaniu przejazd do JEROZOLIMY: Betfage, GÓRA OLIWNA – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit - miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie GÓRA SYJON: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ – 27.07.2022

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH, JERYCHO, MORZE MARTWE Po śniadaniu przejazd na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa - Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w JERYCHO. Postój przy Drzewie Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej - widok na klasztor WADI QELT. Przejazd nad MORZE MARTWE z możliwością kąpieli. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – 28.07.2022

GALILEA Po przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

VII DZIEŃ – 29.07.2022

GALILEA Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Przerwa na lunch - ryba św. Piotra(w cenie). Po lunchu popłyniemy w rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. MOŻLIWY 2 NOCLEG W NAZARECIE - BĘDZIE WIĘCEJ CZASU W GALILEI I NIE TRZEBA BĘDZIE SIĘ PRZEKWATEROWAĆ. W HOTELU Galilee Hotel Nazareth – BEZ DOPŁATY – W HOTELU RESTAL W NAZARETH – DOPŁATA 40 USD.

VIII DZIEŃ – 30.07.2022 POWRÓT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie ok.16:00. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej. Wylot z Izraela do Polski o 19:15. Przylot o 22:05. Zakończenie Pielgrzymki na lotnisku w Krakowie.

JAK CZAS POZWOLI – ZALEŻY OD LOTÓW : ZWIEDZANIE STAROŻYTNEGO PORTU JAFFA, SŁYNNEGO Z MITOLOGII GRECKIEJ. SPACER PROMENADĄ NADMORSKĄ, CZAS WOLNY.

CENA PIELGRZYMKI: 1850 PLN + 510 USD CENA PIELGRZYMKI OBEJMUJE:

 Przelot samolotem w obie strony z bagażem rejestrowanym 20 kg,

 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach*** lub ****

 Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),

 Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,

 Opieka pilota-przewodnika,

 Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

 Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) - 30.000 EUR, w tym Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych

 Ubezpieczenie NNW 10000 PLN, Ubezpieczenie BP - 200 EUR, Ubezpieczenie OC - 10.000 EUR, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA PIELGRZYMKI NIE OBEJMUJE:

 Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, ryba św. Piotra - 170 USD

OPCJONALNIE:

 Napojów do kolacji – w cenę wliczona woda

 Dopłata do pokoju jednoosobowego 150 USD

WYCIECZKI:

1. JEROZOLIMA NOCĄ – WYCIECZKA NA WIECZORNY SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO OŚWIETLONEJ JEROZOLIMIE – 25 USD

DODATKOWE UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :

– zachorowania nagłego – 4 % - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 6 %

- zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 7%

Informacje dodatkowe:

1. Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

2. Obowiązkowe szczepienie COVID - 19 – ilość dawek :

3 Szczepienie ważne 6 miesięcy wstecz. Certyfikat szczepień – musi być odebrany najpóźniej 14 dni przed wylotem. 3. Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

4. Uczestnik zobowiązany jest spełnić warunki wjazdu do kraju wg wytycznych rządu izraelskiego w tym obowiązkowe szczepienia – COVID - 19

5. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

6. Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.