Loading color scheme

16. 06. 2024 r.

1.Przeżywając miesiąc czerwiec starajmy się wynagradzać Najświętszemu Sercu za nasze grzechy i całego świata. Codziennie Msza Święta połączona z Nabożeństwem Czerwcowym o 6.30 i o 17.30.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika - piątek – Św. Alojzego Gonzagę zakonnika Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

3. W najbliższy wtorek o godzinie 20.00 odbędzie się Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Podczas spotkania zostanie poruszona sprawa wizytacji kanonicznej Parafii, Festynu Parafialnego, renowacji misji, sprawy gospodarcze oraz sprawy bieżące. Gdybyśmy mieli jakieś uwagi to prosimy je zgłaszać do Członków Rady.

4. Piątek zakończenie roku szkolnego. Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży w czwartek od 16.30. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego. Piątek – Jurków – 8.00. Półrzeczki – 9.00. Chyszówki 8.00. Wilczyce – 9.00.

5. W najbliższy weekend będzie miała miejsce wspominana wcześniej wizytacja kanoniczna naszej parafii prowadzona przez J. E. ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Rozpocznie się ona w sobotę 22 czerwca Mszą Świętą w kaplicy w Wilczycach o godzinie 18. 30. Jej dalszy ciąg będzie 23 czerwca w niedzielę. Ks. Biskup wygłosi kazania na poszczególnych Mszach świętych oraz spotyka się z grupami duszpasterskimi. I tak po Mszy Świętej o 8. 30 spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, DSM, Scholi, oraz Młodzieżowej Grupy Apostolskiej. Po nim spotkanie z Radą Parafialną na Plebani. Po Mszy Świętej o 11.00 spotkanie z Rycerzami św. Jana Pawła II, Różami Żywego Różańca, Zespołem Jurkowianie oraz członkami Grupy św. Ojca Pio. Bardzo prosimy o obecność. Zapraszamy szczególnie Grupę św. Ojca Pio gdyż jest to 23 dzień miesiąca, ponieważ przyjdziemy na 11. 00 to wieczorem już spotkania nie będzie.

6. Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie festynu, który będzie na rozpoczęcie wakacji w niedzielę 30.06. Prosimy Panie do upieczenia placków, które zostaną rozprowadzone w czasie festynu. Bardzo proszę o zgłoszenie tych, którzy planują podjąć tę inicjatywę. Gdyby ktoś chciał przekazać coś do loterii fantowej czy nagród głównych byłoby pięknie i wskazane. Zostały przygotowane prośby dla tych, którzy chcieliby wspomóc nasz festyn.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

8. Dziękujemy za składkę inwestycyjną oraz za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Staniszewski z Chyszówek. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu.