Loading color scheme

W Wielki Piątek 7 kwietnia br. wyruszyła z Jurkowa XXIII Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę (1170 m). Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na Mogielicę organizowana jest przez Mielecki Klub Górski „Carpatia” – Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, lecz biorą w niej udział, także inne oddziały PTT, oraz duża grupa osób niezrzeszonych w strukturach tej organizacji turystycznej. Droga Krzyżowa rusza tradycyjnie z kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Pielgrzymi ruszyli na szlak o godzinie 9.00, „wyprawieni w drogę” przez proboszcza ks. Tadeusza Piwowarskiego.

W tym roku rozważania drogi krzyżowej przygotował ksiądz Tomasz Święs– wikariusz z Parafii w Jurkowie, odczytali uczestnicy wspólnej modlitwy. Pomimo trudnych warunków – nawrót zimy, opady śniegu i wiatr – pątnicy na szczyt Mogielicy, gdzie znajduje się XIV stacja drogi krzyżowej dotarli krótko po godzinie dwunastej. Po wspólnej modlitwie na szczycie ks. Tomasz, podziękował uczestnikom wspólnej modlitwy, życząc Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Według obliczeń organizatorów w tegorocznej wspólnej modlitwie wzięło udział dwieście sześćdziesiąt osiem osób. Tegoroczna Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa odbywa się w roku jubileuszu 150 lat istnienia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (powstało w 1873 roku jako Galicyjskie Towarzystwo Tatrzańskie z siedzibą w Nowym Targu). 

Tekst i Fot-Andrzej Masłowski

www. skomielna.info

wiecej kliknij fot